Rize’nin Muhteşem Doğası


Doğu Karadeniz’de konumlanan Rize, doğa ile iç içe tatil geçirmek isteyenlerin beklentilerine fazlasıyla yanıt veriyor. Doğa tutkunları ve maceraperestler için birçok olanak vadeden kent, huzurlu bir tatil deneyimini teşvik ediyor. Rize’de gezilecek yerler oldukça fazla. Siz de eğer bu doğa harikası kenti keşfetmek istiyorsanız; aşağıdaki rotalara mutlaka uğramalısınız.

Gito Yaylası

Çamlıhemşin ilçesinde konumlanan yayla, kentin en popüler yerlerinden biri. Bu yaylanın popüler olmasının en önemli nedenlerinden biri de nefes kesen manzarası diyebiliriz. Bulutlarla kaplı bir manzara vadeden yayla, etkileyici doğası ile bir adım öne çıkıyor.

Pokut Yaylası

Rize’de gezilecek yerler listesinde mutlaka bulunması gereken bu yayla, el değmemiş doğasıyla görenleri büyülüyor. Rize’nin en güzel yaylalarından biri olan Pokut, zor bir yerde olmasına karşın her sene milyonlarca turistin uğrak yeri oluyor. Yayla, özellikle yaz aylarında daha da ilgi görüyor.

Anzer Yaylası

Her derde deva olan şifalı balından rengarenk çiçeklerine kadar birçok önemli özelliği ile isminden söz ettiren Anzer Yaylası, Rize’de gezilecek yerler arasında bulunuyor. Yolunuz Rize’ye düşerse bu yaylayı mutlaka görmeli ve eşsiz doğasını deneyimlemelisiniz.

Ayder Yaylası

Önemli turizm merkezlerinden biri olan Ayder, kayın ve ladin ağaçlarından meydana gelen ormanları, yeşilin onlarca tonunu aynı anda sunan bitki örtüsü ve otantik evleri ile adeta cennetten bir köşeyi andırıyor. Siz de Rize’de unutulmaz bir tatil deneyimi yaşamak istiyorsanız, Ayder Yaylası’na muhakkak uğramalısınız.

Yedigöller

Rize kentinin en merak edilen yerlerinden biridir. Şehre 125 km uzaklıkta yer alır. Yedi krater gölünden meydana gelen Yedigöller, tertemiz havası ve muhteşem manzarası ile görenleri etkilemeyi başarıyor.

Balıklı Göl

Rize’de gezilecek yerler arasında Balıklı Göl de var. Kaçkar Dağları’nın zirvesinde yer alan göl, özellikle de doğa sporları ile ilgilenen kişilerin uğrak noktası oluyor. Burada trekking yapabilir, kamp kurabilir ve dilediğiniz şekilde doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Palovit Şelalesi

Karadeniz’de debisi en fazla olan şelalelerden biridir. Kaçkar Dağları Milli Parkı içinde konumlanır. Yemyeşil bir ormanın içinde yer almaktadır. Muazzam görüntüsüyle dikkat çeken şelale, Rize’de mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri.

Karadeniz gezinizi taçlandırmak için eğer Rize tatil köyü arıyorsanız; Mcora Tatil Köyü ile huzurlu bir deneyimi elde edebilirsiniz.

TelefonWhatsApp